TeknoSA kendi akıllı cihazlarını tanıttı

TeknoSA, kendi akıllı telefon ve saatini piyasaya çıkararak Türkiye teknoloji perakendeciliği sektöründe yeni bir ilki gerçekleştiriyor. 2000 yılından bu yana teknolojiyi Türkiye’nin 81 şehrine taşıyan TeknoSA, Preo markasıyla kendi ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor. Preo P1 akıllı telefon ve Pwatch akıllı saat modeli, 16 Temmuz itibariyle Türkiye’nin 81 şehrindeki TeknoSA mağazalarında ve online alışveriş sitesi teknosa.com’da satışa sunulacak. Tanıtım toplantısında konuşan TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Bugün ve gelecekte tüm teknolojik ihtiyaçların tek adresi olmayı hedefliyoruz” dedi.

TeknoSA’nın kurulduğu günden bu yana Türkiye’de herkesin teknolojiye erişimini kolaylaştırdığını, teknolojinin tüm evlere girmesinde ehemmiyetli bir rol üstlendiğini dile getiren TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan; “15 senelik birikim ile şimdi daha fazlasını yapmak için kolları sıvadık. Sunduğumuz ürün ve hizmetleri, tüketicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlendirmek, herkesi akıllı cağın teknolojileriyle buluşturmak istikametinde atılımlara imza atıyoruz. TeknoSA Mobil’i TeknoSA güvencesi ve avantajlarıyla müşterilerimize sunmak, bu doğrultuda atılmış ehemmiyetli bir adımdı. Şimdi ise kendi markalı ürünlerimiz TeknoSA Preo P1 model akıllı telefon ve Pwatch ile yine bir yeniliğe imza atıyoruz. Türkiye’nin 81 şehrindeki mağazalarımız, teknosa.com ve mobil uygulamalarımızla senede 200 milyonu aşkın ziyaretçi ağırlıyoruz. 4,5 milyonu aşkın Turuncu Kart sahibi müşterimiz var. Türkiye’de teknoloji ihtiyaç ve eğilimlerini en iyi çözümleme eden şirketlerden biriyiz. Bu birikimi de tüketicilerin beklentilerine göre tasarlanan akıllı telefon ve saat ürünlerimizle taçlandırmak istedik. Bu yatırımlarla TeknoSA’nın, bugün ve gelecekte tüm teknolojik ihtiyaçların tek adresi olmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

TeknoSA Preo P1 akıllı cep telefonunun özelliklerinden söz eden Gürcan, “13 megapiksel ön, 5 megapiksel arka kamerasıyla ve 5 inç yüksek çözünürlüklü ekranıyla dört dörtlük bir cihaz. Ekranın bu kadar kaliteli olması hem fotoğrafların net olmasını hem de oyun oynarken oyunun tadını çıkarmamızı sağlıyor. 1.2 Ghz işlemcisiyle son derece hızlı ve 4.4.4 Android sistem ile 8 GB dahili hafızası var. Taşınabilir belleklerle hafızası 32 GB’a kadar artırılabiliyor. Dolayısıyla tüm müzikler fotoğraflar yanımızda olacak” diye konuştu. Piyasaya sürdükleri akıllı saatin özelliklerine de değinen Gürcan, “Bugün Preo Pwatch akıllı bilekliğimizi de satışa çıkartıyoruz. Pwatch 24 saat yanımızda olan, su geçirmeyen, dolayısıyla denizde, plajda, duşta heran yanımızda taşıyabileceğimiz, uyku kalitemizi, adımımızı, kalorilerimizi ve hem de vücut kitle endeksimizi dahi takip edebilen bir cihaz. Bugünden itibaren teknoSA mağazalarında ve teknosa.com’da satışa çıkardık” ifadelerini kullandı.
 

Bir önceki yazımız olan WhatsApp yasaklanıyor mu? başlıklı makalemizde haber, haberler ve whatsapp hakkında bilgiler verilmektedir.